Yazarlar

ANNE olmaya hazırlanan anne adaylarına adım adım takip edecekleri bir dizi yazıyı bilgilendirme amacı ile aktarıyoruz. Bir ANNE adayının hamilelik öncesinden başlayarak adım adım anneliğe doğru anlatmaya başlıyoruz. Hamile kalmaya karar verdiğinde sahip olacağı belirsizlikleri ve belirsizlikleri çözmesi için yardımcı oluyoruz. Hamilelik dönemindeki hazırlık süreçlerini uzman kişilerin yazıları ve görüşlerini dikkate alarak aktarıyoruz.

1982 yılında Hatay’da doğan Dr. Haytoğlu ilk, orta ve lise eğitimini Hatay’ da tamamladı. Ardından 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başlayan Dr. Haytoğlu, 2004 yılında Washington University Orthopaedic Research Lab., St. Louis , USA ‘da araştırmalara katıldı. 2006 yılında tıp doktoru ünvanını alarak aynı yıl girdiği TUS sınavında derece elde ederek İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.B.D’de ihtisasa başladı. 2010 yılında ABD’ de USMLE sınavlarını başarıyla tamamlayarak ECFMG sertifikasını almaya hak kazandı. Aynı yıl Case Western Reserve University, Cleveland’ da estetik yüz ve burun cerrahisi ile migren cerrahisinin dünyada tanınmış isimlerinden olan Dr. Guyuron ile çalışma fırsatı buldu. Bu esnada kraniofasial cerrahinin dünyaca meşhur ismi olan Dr. McCarthy ile Cleveland Clinic’ te kadavra çalışmalarına katıldı. Sıçanlar üzerinde yağ enjeksiyonunun kafatası defektlerine etkisini inceleyerek uzmanlık tezini tamamladı. Bu araştırma İngiltere’de European Microscopy Congress (EMC2012), Manchester’ da bildiri olarak sunuldu. 2012 yılında mecburi hizmetini Kırklareli Devlet Hastanesi’ nde yaptı. 2014 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde çalıştı ve aynı yıl El Paso Cosmetic Surgery, Texas, ABD’ de dünyanın sayılı isimlerinden Dr. Sozer’ in yanında özel ilgi alanı olan Post-Bariatrik Cerrahi- Body Contouring alanında eğitim aldı. Dr.Haytoğlu’ nun ulusal ve uluslararası yayımlanan birçok makalesi ve sözlü sunum yapılan posterleri mevcuttur. Kendi branşında son yenilikleri takip etmek amacıyla her yıl ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlara düzenli bir şekilde katılmaktadır.

GÜLŞEN YILDIRIM Uz. Pedagog /Oyun Terapisti 2001 yılında Marmara Üniversitesi Çocuk Gelişimi Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını KKTC’ de CIU Eğitim Bilimleri Fakültesinde tamamlamıştır. Şuan Girne Amerikan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Danışmanlık Psikolojisi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Çalışma hayatına ZİÇEV' de başlayarak özel gereksinimli çocuk ve aileleri ile özel eğitim çalışmaları yaptı. 2003 yılından itibaren TODEV'de otizm spektrum bozukluğu, yaygın gelişimsel bozukluk ve asperger sendromu tanılı çocuklar ve aileleri ile bireysel eğitim uzmanı ve koordinatör olarak çalıştı. Floortime, PECS aldığı eğitimler ve özel eğitim çalışmalarında uyguladığı yöntemlerdir. Ayrıca dil ve konuşma bozuklukları ile ilgili eğitimler almış, alanında uzman dil terapistleri ile uzun süreli çalışmalara katılarak konuşma bozuklukları alanında da uzmanlaşmıştır.. Oyun Terapileri Derneğinden; Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Yapılandırılmış -Deneyimsel Oyun Terapisi ve Kum Tepsisi Terapisi modüllerini tamamlayarak oyun terapisti ünvanını almıştır ve uzmanlığını süpervizyon çalışmaları ile desteklemiştir. Oyun terapisti olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bunların dışında gelişimsel tarama testleri ve projektif test eğitimlerini almış olup, değerlendirmelerinde sıklıkla kullanmaktadır. Gelişimsel bozukluklar, çocukluk sorunları (Dikkat eksikliği, okul problemleri, okul korkusu, kardeş kıskançlığı, korkular, yeme bozuklukları, davranım bozukluğu, öfke bozukluğu ve baş etme becerileri) çocukluk çağı kaygı bozuklukları ile ilgili konularda çalışmalarına Paylaşım Psikoloji Danışmanlık merkezinde devam etmektedir

Üste Git